fbpx

Opiekujesz się chorym na Alzheimera lub inne demencje? Pomogą Ci nasi wolontariusze

with Brak komentarzy

Jeśli bliska Ci osoba cierpi na Alzheimera lub inne demencje i potrzebujesz wsparcia w opiece nad nią, chcielibyśmy zaprosić Cię do bezpłatnego programu: „Poznaj demencję”.

Wiedzą jak opiekować się chorym na Alzheimera i inne demencje

W październiku i listopadzie szkolimy wolontariuszy. Dzięki naszemu autorskiemu programowi zostaną oni wyposażeni w niezbędne umiejętności potrzebne do opieki nad chorym. Wielu z nich ma już wcześniejsze doświadczenia w opiece nad osobą z demencją, które zdobyli w swojej pracy zawodowej lub rodzinie.

Dowiedz się więcej o programie szkoleniowym.

Kiedy rusza wsparcie w ramach programu “Poznaj demencję”?

Wolontariusze rozpoczną swoją pracę w grudniu 2021 roku. Za świadczoną pomoc nie pobieramy wynagrodzenia. Poszukujemy rodzin, które odważą się przyjąć to szczególne wsparcie. Biorąc udział w programie, zyskujesz:

  • Bezpłatne wsparcie wolontariusza w opiece nad chorym. Wolontariusz będzie spędzać czas z Twoim podopiecznym 2 razy w miesiącu przez 2 godziny (w otoczeniu chorego np. w domu).
  • Nowe spojrzenie na chorobę. Wolontariusze będą przygotowani merytorycznie i praktycznie do opieki nad chorym w jego otoczeniu.
  • Nową relację z osobami o wielkim sercu, dla których temat demencji nie stanowi „tabu”.
  • Długofalowe wsparcie naszej fundacji.

Jak zapisać się do programu “Poznaj demencję”

Możesz wybrać dowolną formę kontaktu:

Masz obawy przed nową osobą w Waszym otoczeniu? Zanim przydzielimy Ci wolontariusza, spotkamy się z Tobą, by poznać się lepiej i zebrać potrzebne informacje na temat podopiecznego (etapu jego choroby, sposobów spędzania wolnego czasu, preferencji). Pozwól sobie pomóc, choćby w najmniejszym wymiarze. Potrzebujesz wytchnienia dla swojego dobrostanu psychicznego i fizycznego, dobrej relacji z podopiecznym oraz dla innych Twoich bliskich, którzy w obecnym układzie mają Cię mniej.

Zapisz się już dziś. Liczba miejsc jest ograniczona. Program skierowany jest do rodzin z powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz