fbpx

Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” Organizacją Pożytku Publicznego

with Brak komentarzy

Z przyjemnością informujemy, że pod koniec 2023 roku Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. To bardzo ważny krok w rozwoju. Dzięki temu możecie już w tym roku podarować naszej organizacji 1,5% podatku.

Jak przekazać 1,5% podatku? To takie proste!

1,5% podatku na rzecz działań statutowych naszej organizacji może przekazać każda osoba płacąca podatek dochodowy od osób fizycznych. Wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać KRS: 0000864100. Prosimy też, by w formularzu PIT wyrazić zgodę na przekazanie danych OPP. Dziękujemy wszystkim, którzy w ten sposób będą wspierać naszą organizację.

Przekaż 1,5% podatku

 

Sprawdź naszą organizację w wykazie OPP

Misja Fundacji „Tu i Teraz. Oswajamy

Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” została powołana po to, aby:

  • Oswoić z demencją osoby po diagnozie, ich opiekunów rodzinnych i profesjonalnych oraz osoby będące w grupie ryzyka poprzez kompleksowe wsparcie.
  • Oswoić z demencją lokalną społeczność. Od ich otwartości i wiedzy na temat demencji zależy komfort życia chorych i ich opiekunów.
  • Uświadomić ludziom, jak dobrze żyć z demencją.

Nasze cele realizujemy poprzez m.in.: prowadzenie punktu konsultacyjnego, organizowanie grupy wsparcia dla opiekunów osób z demencją, realizacje wykładów profilaktycznych oraz tworzenie oferty aktywizacyjnej dla osób z demencją.

Co jeszcze daje status OPP?

Możliwość zbierania 1,5% podatku to z pewnością największa korzyść dotycząca uzyskania statusu OPP przez naszą Fundację. Jednak warto jeszcze wspomnieć o dodatkowych benefitach m.in. zwolnieniu z obowiązku płacenia podatku dochodowego i prawu do nieodpłatnego promowania organizacji w radiu i telewizji.

Podziel się: