fbpx

Bezpłatna konferencja online o demencji już tuż, tuż! 

with Brak komentarzy

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji online pt. „Pokochać osobę z demencją”, która odbędzie się już 16 stycznia o godzinie 17.30. Podczas wydarzenia przedstawimy skuteczne praktyki pozytywnego porozumienia z osobami z demencją.

Konferencję kierujemy do osób, które na co dzień pracują z pacjentami i w swojej pracy spotykają również osoby z demencją: lekarzy, pielęgniarek, opiekunów w domach opieki. Zapraszamy też rodzinnych opiekunów osób z demencją oraz wolontariuszy. Konferencja rozpocznie się o godzinie 17.30 krótkim wstępem Ewy Klag, prezeski Fundacji „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera”.

 

 • Wykład 1, godz. 17.45-18.30
  Gerontopedagog Marlena Meyer z tematem: „Młodsze pokolenie osób z diagnozą demencji i nowe spojrzenie na opiekę oraz zdrowie mózgu” – wczesne objawy, trafna diagnoza i lepsze życie z chorobą przebiegającą z demencją. Perspektywa chorujących lekarzy i reprezentantów innych zawodów aktywnych w nowych organizacjach zrzeszających pacjentów.
 • Wykład 2, godz. 18.30-18.50
  Edukatorka Agata Blachowska z tematem: „Aktywizacja w domu – najważniejsze zasady i sprawdzone pomysły” – czym, w warunkach domowych, zająć osobę dotkniętą chorobą Alzheimera? Gdzie, jak i kiedy aktywizować bliskiego? Co daje aktywne spędzanie czasu i dlaczego także w tej kwestii opiekun jest tak samo ważny?
 • Wykład 3, godz. 18.50-19.30
  Psycholog Karolina Jurga z tematem „Agresja, lęki, urojenia – jaki związek mogą mieć z dzieciństwem osoby żyjącej z demencją i jak sobie z nimi radzić?” – przykłady, praktyczne wskazówki, sprawdzone rozwiązania.
  Na zakończenie zapraszamy na 30. minutową dyskusję prelegentów prowadzoną przez dziennikarza Łukasza Wiśniowskiego na podstawie pytań uczestników. Aby zapisać się na konferencję, uzupełnij formularz i odbierz maila potwierdzającego rejestrację.

Chcę się zapisać na bezpłatną konferencję.

Podziel się: