POKOCHAĆ OSOBĘ Z DEMENCJĄ

bezpłatna konferencja online | 16. stycznia 2024 r.

DLA KOGO?

Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji. Podczas wydarzenia przedstawimy skuteczne praktyki pozytywnego porozumienia z osobami z demencją. Wydarzenie kierujemy do osób, które na co dzień pracują z pacjentami i w swojej pracy spotykają również osoby z demencją: lekarzy, pielęgniarek, opiekunów w domach opieki. Zapraszamy też rodzinnych opiekunów osób z demencją oraz wolontariuszy.

PROWADZENIE I CZAS NA TWOJE PYTANIA

Konferencja rozpocznie się o godzinie 17.30 krótkim wstępem Ewy Klag, prezeski Fundacji „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera”. Na zakończenie zapraszamy na 30 minutową dyskusję prelegentów prowadzoną przez dziennikarza Łukasza Wiśniowskiego w oparciu o pytania uczestników.

POZNAJ PRELEGENTÓW

Kto stoi za merytoryczną wartością wydarzenia?

Team 2

Marlena Meyer

Gerontopedagog

Prezes Fundacji Dementia Action Alliance Polska. Certyfikowany trener w amerykańskim programie edukacyjnym o demencji "Pozytywne podejście w opiece" (ang. Positive Approach to Care (PAC), autorstwa Teepy Snow. Absolwentka gerontopedagogiki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Uniwersytetu Gdańskiego oraz dyplomowany nauczyciel Montessori. Jest koordynatorem ds. terapii neuropoznawczej w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.

Team 3

Agata Blachowska

Edukatorka

Autorka bloga "Pobij alzheimera" i poradnika "Choroba Alzheimera. 45 pomysłów na aktywizację seniorów" (wyd. WiR, Kraków 2023). Wieloletnia członkini i wolontariuszka Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera, zasiadała także w jego zarządzie. Autorka artykułów, materiałów edukacyjnych i projektów dotacyjnych poświęconych chorobie Alzheimera.

Team 1

Karolina Jurga

Psycholog

Z wykształcenia psycholog, psychoterapeuta CBT, neuropsycholog. Autorka książki „Idealny opiekun nie istnieje”. Twórczyni bloga poznajdemencje.pl i kanału YouTube Poznaj demencję. Twórczyni pionierskiego eksperymentu Zrozumieć Alzheimera, do którego zaprojektowała specjalne gogle pozwalające doświadczyć utrudnień, z jakimi może zmagać się osoba chora.

ZOBACZ PROGRAM KONFERENCJI

Wykład 1

17:45 - 18:30

Temat: Młodsze pokolenie osób z diagnozą demencji i nowe spojrzenie na opiekę oraz zdrowie mózgu

Prowadzący: Marlena Meyer, Gerontopedagog

 

Wczesne objawy, trafna diagnoza i lepsze życie z chorobą przebiegającą z demencją. Perspektywa chorujących lekarzy i reprezentantów innych zawodów aktywnych w nowych organizacjach zrzeszających pacjentów.

Wykład 2

18:30 - 18:50

Temat: Aktywizacja w domu – najważniejsze zasady i sprawdzone pomysły

Prowadzący: Agata Blachowska, Edukatorka, autorka bloga Pobij Alzheimera

 

Czym, w warunkach domowych, zająć osobę dotkniętą chorobą Alzheimera? Gdzie, jak i kiedy aktywizować bliskiego? Co daje aktywne spędzanie czasu i dlaczego także w tej kwestii opiekun jest tak samo ważny? 

Wykład 3

18:50 - 19:30

Temat: Agresja, lęki, urojenia – jaki związek mogą mieć z dzieciństwem osoby żyjącej z demencją i jak sobie z nimi radzić

Prowadzący: Psycholog Karolina Jurga, autorka bloga poznajdemencje.pl

 

Przykłady, praktyczne wskazówki, sprawdzone rozwiązania.

Czas na Twoje pytania

19:30 - 20:00

Dyskusja prelegentów w oparciu o pytania uczestników, którą poprowadzi dziennikarz Łukasz Wiśniowski.

Zarejestruj się na konferencję TERAZ!

Rejestracja jest banalnie prosta:

Wypełnij formularz i odbierz maila potwierdzającego rejestrację.
Rejestracja możliwa do 16 stycznia 2024, tylko do godziny 16:30.
.


    Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

    Dołącz do wydarzenia na Facebooku!