fbpx

Druga edycja Sądeckiego Dnia Mózgu już 18 marca!

with Brak komentarzy

Sądecki Dzień Mózgu wpisał się już na stałe w kalendarz lokalnych wydarzeń. Tym razem organizujemy go we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Sądecki Dzień Mózgu 2023

 

Po pierwsze seans poruszającego filmu “Ojciec”, w którym główną rolę, ojca chorego na demencję, zagrał Anthony Hopkins. Za tę wybitną kreację otrzymał Oscara w 2021 roku.

Film “Ojciec” to portret demencji kreślony z perspektywy chorego, a dezorientacji, która w tej chorobie jest codziennością, doświadcza również widz. Widzimy bowiem strzępki historii z życia, mieszanie się wątków i sami nie wiemy, o co tak naprawdę chodzi. Podobnie jak chory na demencję doświadczamy zagubienia. To film, który zostanie z Wami na długo.

Kolejnym punktem programu jest wykład Dr. Michała Gwiżdża pt. „Demencja – co musisz o niej wiedzieć” oraz sesja pytań i odpowiedzi. Nasz tegoroczny ekspert to psycholog i doktor nauk humanistycznych. Certyfikowany specjalista psychiatrii środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, absolwent Szkoły Praw Człowieka Fundacji Helsińskiej, wykładowca akademicki. Od kilkunastu lat pracuje z osobami z zaburzeniami pamięci i ich opiekunami w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób z zespołami otępiennymi.

Na koniec wydarzenia uczestnicy wezmą udział w losowaniu upominków (możemy zdradzić, że przygotowaliśmy dla Was ciekawe tematyczne książki oraz koszulki).

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły dwie bliskie nam instytucje medialneDobry Tygodnik Sądecki oraz lokalne radio RDN Małopolska.

Do zobaczenia podczas tegorocznego Sądeckiego Dnia Mózgu!

To też Cię zainteresuje: W Nowym Sączu ruszył punkt konsultacyjny dla opiekunów osób z demencję

Sądecki Dzień Mózgu 2023
Program Sądeckiego Dnia Mózgu 2023
Podziel się: